Nasze mieszkanie – remonty-red-bux.pl

Nasze mieszkanie

shadow

Dracena to roślina, która w warunkach domowych kwitnie raczej rzadko. Ma dość duże wymagania, które tyczą się przede wszystkim światła. Najlepsza pozycja dla roślin tego typu to jasne stanowisko, ale nie nasłonecznione. Zdecydowanie więcej światła potrzebują odmiany, które mają barwne liście, gdyż kolory znikają jeśli znajdują się w miejscu słabo osłonecznionym.


Latem dracena wymaga temperatury pokojowej, natomiast zimą…

Latem dracena wymaga temperatury pokojowej, natomiast zimą temperatura powinna wahać się w granicach 12-15 stopni C dla odmiany smoczej i wonnej, z kolei dla reszty gatunków 15-18stopni C. Okres od marca do sierpnia jest okresem wzrostu roślin i wówczas należy podlewać je umiarkowanie, natomiast w okresie spoczynku, czyli jesienią i zimą podlewa się oszczędniej. Dracena nie toleruje skrajnych warunków wilgotnościowych. Nadmiar wody może powodować gnicie mięsistych korzeni, zaś przesuszenie prowadzi do opadania liści, zwłaszcza u odmian o barwnych liściach.

temperatura mleka

Foto: ph1.bangla.com.pl

Dracena musi być w tym okresie…

Dracena musi być w tym okresie wzrostu nawożona raz na dwa tygodnie roztworem nawozu wieloskładnikowego. Młoda dracena powinna być przesadzana każdego roku, zaś starsza coraz rzadziej, raz na 2-3 lata. Podłoże powinno być próchniczne i przepuszczalne, a nowa doniczka jedynie tylko nieco większa od poprzedniej.

regulatory temperatury

Foto: images.kangoo.pl

Posted in: Różne.
Last Modified: Grudzień 4, 2014

Leave a reply

required